ARKA SIRADAKİLERİlk Ve Tek RESMİ Fan Sitesi
ARKA SIRADAKİLER İLK VE TEK FAN SİTESİNE HOSGELDİNIZ

DAHA KALITLI BIR SITE ICIN UYE OLUN
SENI SEVIYORUM DAHANE NEYAPIM DELIN

Merhaba-Sitemizde Güzel Vakit Geçirmeniz Dileğiyle...

Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

FIRAT ÇÖLOGLUNA MUTLULUKLAR
ARKA SIRADAKİLER İLK VE TEK FAN SİTESİNE HOSGELDİNIZ

DAHA KALITLI BIR SITE ICIN UYE OLUN
SENI SEVIYORUM DAHANE NEYAPIM DELIN

Merhaba-Sitemizde Güzel Vakit Geçirmeniz Dileğiyle...

Lütfen Giriş Yapınız,Yada Üye Olunuz!
Umarız Forumumuzda İyi vakit geçirirsiniz...

FIRAT ÇÖLOGLUNA MUTLULUKLAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ARKA SIRADAKİLERİlk Ve Tek RESMİ Fan SitesiHoşgeldiniz :
En son ziyaretiniz : Perş. Ocak 01, 1970
Mesaj Sayınız : 0

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Kayıt OLKayıt OL  Giriş yapGiriş yap  

Herkes Knedi Yediğinden İkram Eder

YazarMesaj
fakobuko
SÜPER MODERATOR
SÜPER MODERATOR

Herkes Knedi Yediğinden İkram Eder Empty
MesajKonu: Herkes Knedi Yediğinden İkram Eder   Herkes Knedi Yediğinden İkram Eder EmptyPaz Tem. 26, 2009 12:36 am

Herkes Kendi Yediğinden İkram Eder

Bir gün İran hükümdarı Şah İsmail düşmanı olan Yavuz Sultan Selim hana bazı hediyeler yollar ama bu hediyeler çok değerli hediyeler halılar altınlar gümüşler
yakutlar deve deve yemişler ve bir de sandık hediyeler Yavuz a getirilir açılır ama o da ne içeriyi bir koku kaplar ama çok kötü bir koku nedir bu diye herkes aramaya başlar birde bakarlar ki sandığın dibinde insan dışkısı konulmuş
Yavuz Sultan Selim hemen buna bir cevap vermek için ulemalarını hocalarını toplar.Buna iyi bir şekilde cevap verilmesi gerekmektedir.Ve yine cevabı kendisi bulur aynı hediyelerden kendiside hazırlatır ve vezirine kendisine bir kutu gül lokumu getirmesini ister ve lokumun altınada bir not yazar elçiyle şah İsmaile yollar.şah İsmail hediyeleri kabul eder ama içinde bir tereddüt acaba o bana ne dışkısı yoladı diye düşünürken içeriyi birden lokum kokusu sarar çok güzel kokmaktadır.Vezir lokumu ikram eder şah önce başkaları tatsın enson ben tadarım diyerek kendine göre önlem alır herkes lokumları yedikten sonra sıra şah İsmaile gelir şah lokumu yer ve altındaki not gözüne ilişir.notta şöyle yazmaktadır
'İsmail herkes kendi yediğinden ikram eder'

Herkes Knedi Yediğinden İkram Eder
1 sayfadaki 1 sayfası